Paul Keres 4 – PION/Mook Combinatie: 3,5-4,5 Update 1: met partijverslagen

Eén van de vijf wedstrijden die zaterdag 23 april werden gespeeld in de Noteboom, was die tussen Paul Keres 4 en PION/Mook Combinatie 1. Drie van onze spelers waren verhinderd maar omdat ons team uit 10 personen bestaat, hadden we slechts 1 invaller nodig. Wan Fokkink was bereid om aan het vierde bord plaats te nemen. Het werd een zeer spannende wedstrijd waar het op zeker moment 3-3 stond maar vervolgens wisten we nog slechts 1 remise in de wacht te slepen. Die kwam uit de partij die nog het langst bezig was; Peter knokte aan bord 1 door voor de winst maar meer dan een gelijkspel zat er helaas niet in.

Dit verslag is weer een work in progress en zal gedurende de zondag uitgebreid worden met steeds meer partijverslagen.

Het partijverslag van onze eerstebordspeler, Peter:
Ik mocht het aan de kop opnemen tegen iemand met zo’n 230 ratingpunten meer dan ik. Sterkere spelers moet je aanpakken door je eigen spel te spelen, dus na een tijdje wikken & wegen beantwoordde ik wit’s rustige opzet met een gambiet: een pion voor activiteit en druk. Al snel waren we allebei op onszelf aangewezen, en ging (vooral bij mij) ook de klok meespelen. Het onder druk zetten van wit wilde goed lukken: kijk maar naar het diagram na de 24e zet van zwart (… Pe5–d3). Enorm ingewikkeld met weinig tijd. Wit vocht zich goed los, en ik won mijn pion terug op d5. Na nog wat schermutselingen ontstond een gelijkstaand eindspel van P+4pi tegen L+4pi. Wel goed rekenen bij mogelijke afwikkelingen naar een pionneneindspel, maar volgens de engine 0.00 volledig gelijk. Dat betekende dat de 4-3 achterstand niet meer goed te maken was, en we tot remise besloten.

 
Bord 1: Peter

Bord 1: Peter

0 – 0 – 0

Partijverslagje van Rolf:

Rolf Dijksterhuis- Wim Molenkamp:
https://share.chessbase.com/SharedGames/game/?p=VRCK3J9MzEH2aYoYFLLlG1aMmwDh/mWd9qrtxwoWk7yABvP3gfzH9iQqlxUStvNX

28. fxg6??

winnend was 28.Dg3 … bijvoorbeeld 28. … g5 29. e5! en zwart heef geen verdediging meer.

Bord 2: Rolf

Bord 2: Rolf

0 – 0 – 0

Bord 3: Pim

Bord 3: Pim

0 – 0 – 0

Partijverslagje van Wan:
In een ingewikkelde Reti partij verloor ik rond de 30e zet de controle over de stelling. Na een knotsgekke eindfase kon ik op de 40e zet remise maken door eeuwig schaak, maar ik draaide de zetten om waarna een verloren eindspel overbleef.

Bord 4: Wan

Bord 4: Wan

0 – 0 – 0

Het partijverslag van Erik:
Op het laatste moment mocht ik invallen op bord 5 om de al gedane voorbereiding van mijn teamgenoten niet negatief te beïnvloeden. Met zwart kwam er een Aljechin op het bord; het jachtspel.

Door wat onnauwkeurigheden van mijn tegenstander in de opening kon ik spel vinden op de witte velden van diens dame vleugel. Een mogelijke doorbraak op de koningsvleugel met een dynamisch f4-f5 liet mijn tegenstander aan zich voorbijgaan en dus kon zwart afwikkelen naar een eindspel met minimaal voordeel.

Voor ondergetekende is minimaal voordeel in een eindspel vaak net genoeg om niet te verliezen. Tot eigen verbazing vond ik het juiste plan en schoof met mijn koning langzaam op naar de geïsoleerde a-pion en daarmee de overwinning.

 
Bord 5: Erik

Bord 5: Erik

0 – 0 – 0

Een fragment uit de partij van Jeroen:
In mijn partij aan bord 6 maakte mijn tegenstander al vroeg in de wedstrijd een rekenfout:

 

Zwart speelde hier 17…Pxe4? in de veronderstelling dat hij na 18.Pxe4 of 18.Lxe4 het stuk zou terugwinnen door middel van een aanval op een gepend stuk: 18…d6-d5 (de loper op e3 staat ongedekt). Hij gaf na de partij meteen toe dat hij het niet goed had doorgerekend. Na 17…Pxe4? 18.Lxe4 d5 19.Pxd5 ziet zwart zijn geofferde stuk niet meer terug. Na 19…cxd5 is het immers mat op c7.

0 – 0 – 0

Bord 7: Jaap

Bord 7: Jaap

0 – 0 – 0

Bord 8: Harm-Theo

Bord 8: Harm-Theo

In klasse 3C staat PK4 nu op een 8e plaats maar we hebben nog twee wedstrijden te gaan terwijl de meeste teams er nog één moeten spelen. Het is dus heel goed mogelijk dat we ons handhaven in de derde klasse. Op 21 mei spelen we uit tegen BSV Bennekom 1 en op 11 juni thuis tegen de nummer tien in onze groep, UVS 2.

Persoonlijke uitslagen

 
Paul Keres 4 Rating  
PION/Mook combinatie 1
Rating
  Wijk van, P.A. (Peter) 1965   Ruijter de, L. (Luuk) 2190 ½ – ½
  Dijksterhuis, R. (Rolf) 1901   Molenkamp, W. (Wim) 2060 0 – 1
  Lintelo te, P. (Pim) 1875   Fleuren, J. (Jan) 2075 ½ – ½
  Fokkink, W.J. (Wan) 2030   Pouwels, S.J.H.M. (John) 2070 0 – 1
  Corneth, E. (Erik) 2053   Wijnhoven, T.L.M. (Theo) 2094 1 – 0
  Bollaart, J.A.L. (Jeroen) 1870   Auwens, M. (Michel) 1808 1 – 0
  Oosten van, J. (Jaap) 1851   Veenstra, W.M. (Wopke) 1911 0 – 1
  Wagenaar, H.T. (Harm Theo) 1873   Knippenberg, H. (Hidde) 1654 ½ – ½
  Gemiddelde Rating: 1927   Gemiddelde Rating: 1983 3½-4½

 

 

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.