Uitslagen & Stand Ronde 2 – Update 07/10: Partij vd Week!

NrWitspelerZwartspelerUitslag 
1Peter van WijkArend van de Lagemaat1 - 0
2Gerben VeltkampRaymond de Rooij0 - 1
3Eugene RebersHugo ten Hertog0 - 1
4Stijn SoeterEddy Faverey0 - 1
5Jan H PrinsPeter Lombaers0 - 1
6Nick BurggraafBranco Titus0 - 1
7Arjan DwarshuisTom de Jong½ - ½
8Alwin van EeJelle Vellema0 - 1
9Jan Jaap JansePaul van der Kooij½ - ½
10Warry van ArkelWouter Langerak0 - 1
11Wim van de FliertAnton Rosmuller½ - ½
12Peter van den BeltKees Vreeken½ - ½
13Jacco LindKobe Smeets1 - 0
14Jaap van OostenJeroen Bollaart0 - 1
15Evert van HeelWouter Visser1 - 0
16Roel de LangeRutger Tummers1 - 0
17Klaas VeldhuijsenJudith van Amerongen0 - 1
18Dirk FloorErik Fanin1 - 0
19Ti de JongRitsaert Pel1 - 0
20Elmer van VeenendaalJohn Cornelisse0 - 1
21Sander BoogaardDustin van Weersel0 - 1
22Huib OlijTon van Garderen½ - ½
23Mark UildriksPim te Lintelo½ - ½
24Gerard HalveMarijke Kok0 - 1

Partij van de Week!
Dirk heeft het gevecht tussen Wim en Anton geselecteerd voor de ‘Partij van de Week’ en deze van commentaar voorzien.

Heb je een leuk fragment om toe te voegen aan dit verslag? Wil je je partij als Partij van de week door Dirk geanalyseerd hebben? Graag! Geef je partij aan Dirk of stuur het digitaal naar redactie@paulkeres.nl, bij voorkeur donderdagavond of vrijdagochtend. Als je je opening liever niet wil prijsgeven, start Dirk de partij vanaf het middenspel.

 

Partij van de week, ronde twee.

Op de valreep wist ik de hand te leggen op de notatie van de partij Wim van de Fliert vs Anton Rosmüller. Of nauwkeuriger gesteld: Wim was zo goed het in pgn op te sturen.
Decennia lang maken de heren al deel uit van het Utrechts schaakleven met als trefpunt met name schaakcafé het Ledig Erf. Na ontelbare (snelschaak)partijen kunnen ze elkaar lezen als een open boek. Wim de positionele speler die graag een wat beter eindspelletje uitmelkt tegenover Anton, de zelfverklaard dynamicus en aanvalsspeler. Wim ruilt graag de dames, “eraf met die krengen”, om het wat overzichtelijker te maken terwijl het voor Anton juist een geliefd aanvalsstuk is.
Zagen we een botsing der stijlen? Dat viel mee. Geholpen door de voorzet en openingskeuze, het Londen Systeem, wist Wim zijn speltype op te dringen. Doch het haperde licht van zijn kant en Anton kon het gelijk maken. Had hij ergens meer dan remise? Bij het beantwoorden van die vraag stond vooral zijn zet …g6 ter discussie. We waren het erover eens dat hij die beter achterwege had kunnen laten. Om wat meer licht op de kwestie te werpen heb ik een tweede partij toegevoegd en daarin zet …g6 vervangen door …h6. Maakte het veel uit? Nee, toch eigenlijk niet zo blijkt.

Zie de partijen in de viewer.

 
NrNaamPntPrtSalKswrvRatExtTPR
1Hugo ten Hertog530220200253102587
2Jacco Lind530222200169002368
3Peter van Wijk529220200194402142
4Peter Lombaers528220200235202328
5Raymond de Rooij528220200219802356
6Arjan Dwarshuis519210110211002104
7Anton Rosmuller518210110206002087
8Jan Jaap Janse517212110215802036
9Paul van der Kooij517210110196702032
10Tom de Jong517210110213402104
11Wim van de Fliert517212110211602072
12Bert Both51411-1100214102100
13Colijn Wakkee51411-1100198301900
14Dustin van Weersel51411-1100196302540
15Evert van Heel514111100199601935
16Felix Meissner514111100229002223
17John Cornelisse51411-1100224202448
18Niels Ondersteijn51411-1100235902274
19Roel de Lange514111100164801900
20Ti de Jong514111100155202092
21Jeroen Bollaart51311-1100192102267
22Marijke Kok51311-1100171602114
23Menno Okkes51311-1100232402263
24Eugene Rebers508200101217302120
25Gerben Veltkamp508200101212101940
26Jan H Prins508200101198601924
27Arend van de Lagemaat507200101196701712
28Dirk Floor506200101219802193
29Kobe Smeets506200101186301570
30Wouter Langerak50620-2101202701570
31Judith van Amerongen505200101169201944
32Branco Titus504200101152101844
33Eddy Faverey504200101172101838
34Jelle Vellema504200101170901910
35Huib Olij503101010179001667
36Lorenz Brethouwer50310-1010161302031
37Ton van Garderen50310-1010167201795
38Wan Fokkink503101010201801600
39Mark Uildriks502101010194701874
40Pim te Lintelo4952-10011187601954
41Kees Vreeken4942-1-2011181401773
42Peter van den Belt4942-10011166101739
43Zac Aynsley4931-11001149801524
44Elmer van Veenendaal4921-11001204001834
45Khe Shidai4921-11001149801581
46Lennart Kok4921-11001169801739
47Ritsaert Pel4921-1-1001167101131
48Rutger Tummers4921-1-1001149101239
49Sander Boogaard4921-11001211701540
50Wouter Visser4921-1-1001153301594
51Job Starreveld4911-1-1001149801583
52Jaap van Oosten4852-20002185201728
53Gerard Halve4842-20002169601532
54Klaas Veldhuijsen4842-20002175801529
55Alwin van Ee4832-20002167101507
56Erik Fanin4832-20002185701860
57Nick Burggraaf4832-20002167501417
58Warry van Arkel4832-20002149701605
59Stijn Soeter4822-20002149001400

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.