Uitslagen en stand ronde 16: Lombaers – Veltkamp in Gibraltar

Op 23 januari zagen we in de Notenboom 13 partijen, terwijl ver weg in Gibraltar het duel Lombaers – Veltkamp uitgevochten werd (1-0). Die konden we niet meetellen. Hugo speelde niet; Niels nam de derde plaats over door van Raymond te winnen, terwijl Mark oprukte naar plaats 4 door Bert te verslaan. Er waren in deze ronde bijzondere tempoverschillen waar te nemen: Tom en Jan Jaap ruilden binnen een half uur alle stukken behalve de torens en wat pionnen, waarna Jan Jaap technisch knap won. Anton en Eugene hadden daarentegen na drie en een half uur spelen enkel twee paar pionnen geruild. Jan Prins stond een uur voor tegen tijdnood-addict Peter, die met succes zo’n vijftig zetten op increment speelde.

Judith – Gerard

Gerard Jones Diaz speelde vanavond voor het eerst mee met de interne. Gerard heeft veel op Aruba geschaakt en ging er vol voor tegen Judith:

Zwart speelde 11..Pxd4!?!? wat voor Judith als een totale verrassing kwam:

“Pxd4 had ik totaal niet bekeken. Eerst dacht ik, wat een bizar slechte zet, hoe kom je er op? Na iets verder kijken realiseerde ik me dat hij toch wel iets van compensatie had in de vorm van 2 pionnen en wat druk op e4. Maar niet genoeg. Ik vond het echter wel een creatief idee, Gerard is een speler die echt houdt van schaken en graag interessante stellingen speelt, of dat objectief nou het beste is of niet.”

NrWitspelerZwartspelerUitslag 
1Niels OndersteijnRaymond de Rooij1 - 0
2Jaap van OostenHein Piet van der Spek0 - 1
3Mark UildriksBert Both1 - 0
4Jan PrinsPeter van Wijk0 - 1
5Dirk FloorMenno Okkes0 - 1
6Paul van der KooijKees Vreeken½ - ½
7Anton RosmullerEugene Rebers1 - 0
8Tom de JongJan Jaap Janse0 - 1
9Colijn WakkeeJasper Reichardt½ - ½
10Olger van DijkPim te Lintelo0 - 1
11Huib OlijEvert van Heel0 - 1
12Isaac VogelsangConrad Kiers0 - 1
13Judith van AmerongenGerard Jones Diaz1 - 0
NrNaamPntPrtSalKswrvRatExtTPR
1Peter Lombaers645981810242702580
2Hugo ten Hertog619116-1812247302307
3Niels Ondersteijn6131341733234502257
4Mark Uildriks6011440824206002194
5Raymond de Rooij598152-1735217702179
6Dirk Floor594151-1645218602218
7Anton Rosmuller5891620826211402141
8Gerben Veltkamp5851410716212602164
9Jan Willem van de Griendt582650510237002438
10Jan Jaap Janse5731020604223802280
11Menno Okkes56373-1421232502272
12Evert van Heel553150-1636199101996
13John Cornelisse5521121533213202063
14Lars Ootes55033-1300236802506
15Arend van de Lagemaat5491020523196102018
16David van Kerkhof549430310238402363
17Bert Both543610312211102154
18Eugene Rebers53990-1414216102087
19Jasper Reichardt5361000424194701961
20Rijk Schipper53052-1311207201948
21Evert Rademakers529220200228302387
22Alwin van Ee528220200173102121
23Peter van Wijk5261200606191501978
24Tom de Jong52511-11425210402019
25David van Eekhout524220200211302155
26Huib Olij52414-10536183401840
27Sander Taams522311201206202205
28Harm-Theo Wagenaar52010-10253185601986
29Kees Vreeken52014-10536187401920
30Hein Piet van der Spek518800242204101940
31Wim Velker518210110187602201
32Pim te Lintelo51411-1100188002310
33Simon Kronemeijer51410-12334201601950
34Colijn Wakkee513301111198002175
35Gerard Halve51311-1100176802281
36Erik Fanin512200101191402197
37Ger Hageman511301111185201981
38Lennart Kok510701313156101785
39Thomas Manschot508400202181701913
40Arjon Buikstra506200101204302048
41Pieter de Groot50611-21416189301822
42Paul van der Kooij5055-11122193501852
43Jan Prins50410-30316193701950
44Elmer van Veenendaal50210-1010204401800
45Job Starreveld502101010150201530
46Ton van Garderen50211-21416172001799
47Wim van de Fliert502200101209901881
48Marijke Kok49910-1010179801820
49Wouter Visser4994-10112153601623
50Dennis van den Bergh4941-1-1001199701979
51Demre Kerigan4931-1-1001234801754
52Olger van Dijk4921-11001189301463
53Ritsaert Pel4923-11102168201630
54Joris Kokje4912-10011221201843
55Ti de Jong4919-21315152901606
56Isaac Vogelsang4891-11001159301451
57Jan van Eck4891-11001148901112
58Sebastian4891-1-1001148601112
59Jelle Vellema4885-21113169101705
60Gerard Jones Diaz4871-1-1001139401261
61Victor de Vries4863-2-1012184601605
62Adrian Schoeneshoefer4853-2-1012203201643
63Rolf Dijksterhuis4852-20002184801441
64Sebastiaan Noordegraaf4832-20002148501295
65Conrad Kiers4829-2-1315182301771
66Jaap van Oosten48010-30316186501841
67Geert Raats4792-20002147301121
68Klaas Veldhuijsen47312-40327176401714
69Judith van Amerongen45610-40307163701587
70Pascal Boittin4569-4-1135176901658
71Peter van den Belt43110-70118166401589

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.